Якщо водій злісно ухиляється від сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху, у нього тепер можуть відібрати авто. Державна виконавча служба може видати постанову про арешт машини і вилучені автівки потраплять на штрафмайданчик до погашення боргу.
За словами Андрія Гайченка, заступника міністра юстиції з виконавчої служби, на сьогоднішній день у боржників вилучено трохи менше 200 автомобілів. Найбільше випадків вилучення автомобілів у Харкові та Києві. З Харкова, власне, ми почали, бо там сталися найрезонансніші ДТП, що й стало поштовхом до цієї ініціативи. Про це він розповів в інтерв'ю агенції Укрінформ.
Машини злісних неплатників штрафів не лише ставитимуть на штрафмайданчик до погашення боргу. Головний міліціонер країни Юрій Луценко наголосив, що «спільно з виконавчою службою співробітники ДАІ вилучатимуть авто і виставлятимуть його на продаж, щоб компенсувати несплату штрафів». Про механізм такого продажу розповів заступник начальника Департаменту ДАІ Сергій Будник. «Згідно з Законом «Про виконавче впровадження», Державна виконавча служба виносить відповідну постанову, де дає право на добровільне погашення заборгованості, і в разі відсутності дій порушника виноситься постанова про примусове погашення. Потім здійснюється оцінка цього майна (стаття 57 Закону «Про виконавче впровадження») та його реалізація (стаття 61 цього ж Закону).
Поки що жодного з вилучених автомобілів не реалізовано, оскільки більшість машин власники повернули собі, погасивши заборгованості зі штрафів. При цьому борги, як уточнив замміністра юстиції, можуть бути різними, десять, двадцять і навіть сто тисяч гривень.
У першому півріччі нинішнього року українські водії заплатили вже майже півмільярда гривень штрафів.
08.02.2022 Ваш @oca_go_
Дізнатись вартість онлайн:
► КАСКО