Приблизно ще два-три місяці може тривати дефіцит нафтопродуктів в Україні. Згідно прогнозу гендиректора Prime Group Дмитра Льоушкіна, - Саме стільки потрібно буде часу нефтетрейдерам, щоб виконати всі вимоги та налагодити регулярні постачання бензовозами. 

 

      Зараз в Україні стоять порожніми приблизно 500 бензовозів, які можуть купити та привезти паливо.

 

      “Вони не можуть виїхати з України за ресурсами з бюрократичних причин - комусь потрібно зробити закордонний паспорт, у когось немає екологічного сертифіката і тому подібне. Оформити і зібрати всі ці необхідні документи і дозволи швидко не вийде,” - каже Льоушкін.

 

      За його прогнозами, сьогоднішня ситуація з браком палива скоріш за все продовжиться найближчими місяцями.

 

АЗС з синіми бензоколонками у темну добу

 

      Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував ситуацію таким чином. Дефіцит палива в Україні пов'язаний з наслідками війни в країні. Ракетні удари РФ знищили Кременчуцький нафтопереробний завод, який брав на себе центральну та східну Україну в логістичному забезпеченні.Зараз ми завозимо дизельне паливо та бензин, стратегія у нас є. Але в нас залишився лише західний кордон і логістика дуже ускладнилася. Завезення нафтопродуктів відбувається лише через західний кордон, куди вони потрапляють з портів західних країн” - пояснив він.

 

      "Логістика дуже змінилася, а відтак і подорожчала, а це може призвести до подорожчання кінцевого споживача" - зазначив Глава уряду.

 

      “Ми ведемо переговори, максимальна торгова націнка для трейдерів залишається на колишньому рівні, ми уважно дивимося, скільки коштує доставка. Можливо буде різниця у кілька гривень, але дефіцит перекриватиметься”, - наголосив прем'єр.

 

      “Зараз влада працює над тим, щоб надолужити дефіцит палива. Ведемо переговори з оптовими постачальниками та ввозиться достатня кількість пального в Україну”, - повідомив Денис Шмигаль.

 

      “Думаємо, що, як і було обіцяно Міністерством економіки, - найближчим часом ситуація буде виправлена. Але це не означає, що під час війни не може бути форс-мажорів. Треба бути свідомими, не панікувати та ставитися до цього спокійно”, - резюмував він.

 

      Нагадаємо, що у зв'язку з війною та завдання ракетних ударів Росією по території України. Було пошкоджено Кременчуцький НПЗ та порушено логістичні повідомлення пального. У зв'язку з чим в Україні виник дефіцит палива. Великі мережі АЗС ввели ліміти на продаж, а деякі мережі взагалі були змушені призупинити роботу через відсутність пального.

 

      Президент України Володимир Зеленський доручив уряду вирішити проблему із нестачею палива в Україні.

 


09.05.2022  Ваш @oca_go_

 

Дізнатись вартість онлайн: 

Автоцивілка

► Туристична страховка

► КАСКО

 Зелена карта