Саме осінньо-зимове міжсезоння – найскладніший і навіть найнебезпечніший період для водія. При зниженні температури літня гума втрачає пластичність і зчеплення з покриттям погіршується. Саме тоді дорожнє покриття може бути слизьким в одних місцях, просто мокрим в інших і навіть сухим в третіх, а це дуже підступна ситуація, що нерідко призводить до виникнення аварій. Тому треба пам’ятати про необхідність зміни шин на зимові до заморозків.
Коли ж потрібно перевзути авто?
Виробники шин рекомендують перевзувати машину в осінній сезон, коли добова температура опускається нижче за 7 градусів. В іншому випадку дороги покриваються льодом за ніч, що загрожує ДТП в ранковий час.
Контроль із заміни шин лежить на кожному водієві індивідуально. На законодавчому рівні питання не регулюється. Однак існує ряд вимог до стану шин, за недотримання яких доведеться заплатити штраф. У пункті 31.4.5 Правил дорожнього руху вказані випадки, коли експлуатація ТЗ забороняється:
- Шини легкових автомобілів і вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою до 3,5 т, що мають висоту малюнка протектора менш як 1,6 мм; шини вантажних автомобілів з дозволеною масою понад 3,5 т — 1,0 мм; шини автобусів — 2,0 мм, мотоциклів і мопедів — 0,8 мм;
- На шинах є пошкодження, порізи, розриви або розшарування;
- Шини за розміром або допустимим навантаженням не відповідають моделі транспортного засобу;
- На одну вісь транспортного засобу встановлено шини різних типів.
Кожен водій повинен пам'ятати, що глибина в 1,6 мм – це виключно юридична норма. Що ж стосується практики, то для безпечного водіння цей показник повинен становити не менше 3– 4 мм. В зимовий час рекомендують глибину від 4 мм.
Численними випробуваннями та статистикою підтверджено, що основним критерієм для зміни шин на зимові має бути погода, а не дата у календарі. А ось вибір між шипованими чи не шипованими зимовими шинами – це великою мірою питання особистих уподобань водія.
Шиповані шини забезпечують надійне зчеплення з дорожнім покриттям на зимовій дорозі. Шипи гарно проявляють себе при ожеледиці, а також у м’яку зимову погоду.
А шини без шипів своєю чергою хороші на сухих і засніжених дорогах, так само як у зимову "слякоть" та снігопад. Також вони більш комфортні для водія та пасажирів.
Виймаючи восени свої зимові шини з далекого кута гаража або з іншого місця зберігання, ретельно перевірте їхній стан. Вимоги до зимових покришок суворіші, ніж до літніх, і наслідки якихось дефектів взимку можуть мати сумні наслідки – навіть якщо за кермом буде досвідчений водій.
Читайте також:
► КУПИТИ І ПРОДАТИ АВТОМОБІЛЬ В “ДІЇ”
► Штраф 8500 грн за непристебнутий ремінь безпеки. Як?
► ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ТЕХНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ 2023
10.11.2022 Ваш @oca_go_
Будьте в курсі останніх новин - підписуйтесь на нас в Telegram та Viber:
Дізнатись вартість онлайн:
► КАСКО