Оновлено 29.03.2023, 15:53
По весні та восени, дуже багато водіїв задаються питанням, коли треба міняти шини на колесах свого “залізного коня”. На перший погляд, просте питання, але в ньому є свої особливості.
В Україні необхідно міняти гуму на колесах, адже в нас взимку і літом дуже різні кліматичні умови. Тому для безпечного керування автомобілем і більшого строку служби гуми, шини треба перевзувати по весні з зимових на літню, а восени з літньої на зимові.
Що каже Закон України стосовно цього питання?
Треба сказати, що в Україні законодавством не встановлені вимоги, коли потрібно міняти сезонність шин на автомобілях. Поки що це ніяк не регламентується ні Правилами дорожнього руху, ніяким іншими нормативно-законодавчими актами.
Що кажуть виробники автомобільних шин?
Всі виробники автомобільних шин рекомендують змінювати зимові шини на літні, коли температура на вулиці стабільно вже тримається вище позначки +7 градусів.
Що про це кажуть Страхові компанії?
Якщо в договорі страхування зазначені періоди використання літніх та зимових шин, а на момент страхового випадку на автомобілі стояли покришки які не відповідають сезону, то в такому разі страхові компанії мають право відмовити в страховому відшкодуванні.
Чому все ж таки потрібно міняти покришки згідно з сезоном?
На практиці більшість автовласників восени як тільки випадає перший сніг, спішать міняти літні покришки на зимові. Але після зими, поміняти зимові шини на літні, більшість водіїв не поспішає.
Чому так трапляється?
Напевно це пов’язано з тим, що коли настає тепло, то це не так помітно при керуванні автомобілем. Але це тільки на перший погляд. В реальності, використання зимових шин влітку може бути дуже небезпечним.
Які саме можуть бути проблеми?
- зимові шини влітку мають дуже погане зчеплення з дорогою, тому автомобіль може кидати зі сторони в сторону;
- збільшення довжини гальмівного шляху;
- ризик аквапланування на дорозі;
- підвищений час відгуку рульового управління;
- підвищений знос зимових шин влітку.
Тепер Ви знаєте коли і навіщо міняти сезонність шин на колесах свого автомобіля.
Бережіть себе!
Читайте також:
– 11 законних підстав для зупинки вашого авто Поліцією
– Які зміни чекають на водіїв у 2024 році
– Законопроєкт № 8300. Що чекає на автовласників?
Автор: Дорошенко Владислав
Дізнатись вартість страхування онлайн:
► КАСКО